Puls ziemi

Prowadzi: 

07:30

niedziela,

01 lipca 2018

Stary odstraszał turystów, ale to już przeszłość. Dworzec w Kartuzach wyremontowany

Na początek Pulsu Ziemi wizyta w dwóch gminach, które dzielą co prawda dziesiątki kilometrów, ale łączy je to, że w najbliższym czasie duże ich części zostaną skanalizowane. Trąbki Wielkie i Czarna Dąbrówka są wśród 12 pomorskich gmin, które skorzystają z unijnego dofinansowania na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej, mówią wójtowie Błażej Konkol i Jan Klasa.
Potem w Pulsie Ziemi informacja o tym, że już coraz bliżej wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w Ustce. Rada Miasta zgodziła się, aby przeznaczyć na ten cel 250 tysięcy złotych. Miasto rozpisało już konkurs na operatora i wpłynęły dwie oferty. Darmowe przejazdy mają ruszyć jeszcze w czasie tegorocznych wakacji.

Ma to być odpowiedź na małą liczbę miejsc parkingowych na terenie kurortu. Jak całość będzie funkcjonować, wyjaśnia w rozmowie z Pawłem Drożdżem burmistrz Ustki, Jacek Graczyk.

Na koniec audycji wybieramy się do Kartuz, gdzie we wtorek uroczyście oddano do użytku nowy dworzec kolejowy. - Stary - mówiąc w skrócie - rozpadał się i odstraszał podróżnych, a ten nowy, mimo że wyglądem nawiązuje do przedwojennego obiektu, to już poziom XXI wieku - mówi burmistrz Mieczysław Gołuński.