Puls ziemi

Prowadzi: 

07:30

niedziela,

04 marca 2018

O tym jeszcze Pulsie Ziemi nie rozmawialiśmy. Czas na... krawaty

Puls Ziemi rozpoczynamy od rozmowy o wołowinie. O tej wołowinie, która jest już w sklepie. No i pytanie, jak poznać dobrej jakości mięso? A jak wygląda to, którego lepiej unikać? O to pytamy Jerzego Bałachowskiego, który w Wysinie prowadzi hodowlę bydła charolaise i jest członkiem Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.
Potem poruszymy temat bardzo ważny dla rolników, którzy myślą o modernizacji swojego gospodarstwa. Do 20 marca trwa nabór wniosków dotyczących właśnie długo wyczekiwanej przez rolników modernizacji mówi Sylwia Skupień z Pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na koniec Pulsu Ziemi rozmowa z człowiekiem, który bywa w naszej audycji, ale temat, który poruszymy, nie był tu jeszcze obecny. A porozmawiamy o... krawatach, których Andrzej Dolny - szef Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu - ma kilkaset. Zaczęło się od zupełnie przypadkowej uwagi z mojej strony. Wchodząc na spotkanie z Andrzejem Dolnym powiedziałem, że ma bardzo ładny krawat. No i zaczęło się.