Nasze stare porachunki

Prowadzi: 

17:30

środa,

18 kwietnia 2018

Co dalej z Podleśną Polaną? Wiceprezydent Grzelak proponuje spotkanie w sprawie zwiększenia środków bezpieczeństwa

W najbliższych tygodniach można spodziewać się działań urzędników w sprawie zabezpieczeń Podleśnej Polany w Gdańsku Wrzeszczu. Teren w marcu kilkukrotnie został zdewastowany, przez kierowców motocykli i quadów.W marcu gdańskie radne Emilia Lodzińska oraz Agnieszka Owczarczak wysłały do prezydenta Gdańska interpelację, w której apelowały o zwiększenie środków bezpieczeństwa. Po miesiącu przyszła odpowiedź od wiceprezydenta Piotra Grzelaka. Zapowiedział on spotkanie z mieszkańcami oraz radnymi dzielnicowymi.

Odpowiedź nie do końca zadowala radną Emilię Lodzińską. - Prezydent zauważa potrzebę zabezpieczenia terenu natomiast nie wskazał rozwiązań - mówi radna PO. Wiceprezydent Grzelak zaproponował spotkanie ws. zabezpieczeń terenu przed dalszymi dewastacjami. - Prezydent wskazał, że dobrze by było zaangażować mieszkańców. Oczekiwałabym, że to jednak miasto, oczywiście przy wsparciu mieszkańców, weźmie odpowiedzialność za bezpieczeństwo. Po tym jak wiele dewastacji miało tam miejsce w ostatnim czasie byłabym za tym żeby zamontować tam monitoring - sugeruje radna Emilia Lodzińska.

Ewelina Latoszewska kierownik działu utrzymania zieleni Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zwraca uwagę na trudności w montażu ewentualnych dodatkowych zabezpieczeń. - Chcemy wypracować pewien model działania - mówi urzędniczka. - W zeszłym roku na Podleśnej Polanie pojawiło się oświetlenie solarne, ono już poprawiło bezpieczeństwo. Problemem są zmotoryzowani poruszający się na quadach. Nie ma żadnych zapór, nawet na terenie trudnym te pojazdy mogą się przemieszczać. Na terenie Podleśnej Polany trudno będzie ten problem rozwiązać tylko przez działania zabezpieczające, bo nie da się terenu odgrodzić od lasu - mówi Ewelina Latoszewska.

Spotkanie wiceprezydenta Grzelaka z urzędnikami, radnymi miejskimi, radnymi dzielnicy Wrzeszcz Górny, policją i mieszkańcami planowane jest na następny piątek.

Zobacz Galerię