Mistrzostwa Europy UEFA Euro U 21

Prowadzi: 

07:48

środa,

14 czerwca 2017

Mnóstwo atrakcji, murawa gotowa. Organizacja mistrzostw dopięta na ostatni guzik [EURO W GDYNI]

Trolejbus z trawiastym podłożem, mecze kibiców na plaży i zaciągi macedońskich fanów - o startującym za kilka dni UEFA EURO U-21 w Gdyni rozmawialiśmy z Pawłem Brutelem - Pełnomocnikiem Prezydenta Gdyni ds. Organizacji Euro U-21.

Jak zapewnia Paweł Brutel, murawa gdyńskiego obiektu na EURO U-21, będzie idealnie przygotowana. - W tym roku było trochę mniej słońca, dlatego prace przygotowawcze były przedłużone. Dzięki temu, że sezon Ekstraklasy także jest za nami, murawa nie jest eksploatowana. Z pewnością wszystko będzie przygotowane zgodnie z wymogami UEFA. - zapewnia Paweł Brutel.

KIBICOWSKI TROLEJBUS

Mecze Młodzieżowych Mistrzostw Europy to nie tylko szansa na zobaczenie najlepszych piłkarzy na stadionie przy ul. Olimpijskiej. - Głównym miejscem, gdzie odbywać się będą wydarzenia w dni meczowe, jest plaża w Śródmieściu. Będą strefy podzielone na boiska do siatkówki, piłki nożnej plażowej - mówi Paweł Brutel.

Zorganizowane zostaną mecze dla kibiców drużyn, które będą grały w Gdyni: Hiszpania - Macedonia; Portugalia -Hiszpania; Macedonia - Portugalia. Kibiców po Gdyni przewoził będzie specjalny trolejbus  wypełniony trawiastym podłożem. 

Początek UEFA EURO U-21 w Gdyni 17 czerwca o 20:45. Naprzeciw siebie staną drużyny Hiszpanii i Macedonii.
pkat