Mistrzostwa Europy UEFA Euro U 21

Prowadzi: 

14:35

wtorek,

06 czerwca 2017

Menadżer gdyńskiego stadionu o Euro u-21: "Po tej imprezie bardzo dużo nam zostanie"

- Wszystkie kable, system wi-fi i wiele innych pozostanie nam po tej imprezie - mówił w rozmowie z Włodkiem Machnikowskim menadżer Stadionu Miejskiego w Gdyni, na którym odbędą się Mistrzostwa Europy do lat 21.

W 2011 roku otwarto obiekt, na którym teraz zostanie rozegrane Euro u-21. - Mamy 3 piękne mecze. Drużyny Hiszpanii, Portugalii i Macedonii to prawdziwy top. Jedną z gwiazd jest Marco Asensio z Realu Madryt, który ostatnio strzelił gola w finale Ligi Mistrzów - podkreślał Tomasz Cząstka.

Podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku byliśmy świadkami tego, jak technicznie UEFA dba o własną imprezę. - Pod tym względem wygląda to podobnie. U-21 to turniej podobnej rangi co dorosłe Euro. W Gdyni powstaje teraz mini miasteczko piłkarskie, wszystkie stadiony są przygotowywane pod kątem brandingu - wyjaśniał.

Stadion pozostanie taki jak jest teraz? - Na pewno nie zmienimy barw, ale chcemy z tego turnieju zyskać jak najwięcej doświadczenia. Zostanie nam wspaniała murawa, o którą dbamy od dłuższego czasu. Zostanie nam infrastruktura towarzysząca, cały system wi-fi, a także wszystkie kable, które kładzie UEFA - mówił Tomasz Cząstka.

mili