Mistrzostwa Europy UEFA Euro U 21

Prowadzi: 

16:00

wtorek,

30 maja 2017

Maleńkie państewsko z przeciętną drużyną i sporymi marzeniami [EURO W GDYNI]

Choć w gdyńskiej grupie na Euro U-21, skazywani są na porażkę, historia pokazuje, że nie warto ich lekceważyć. Macedończycy, reprezentanci kraju o dwumilionowej populacji spróbują pokusić się o wyjście z grupy Młodzieżowych Mistrzostw Europy.
ABSOLUTNY DEBIUT


W ich kraju piłka nożna ustępuje znacznie bardziej popularnym koszykówce i piłce ręcznej. - W przypadku młodzieżowej reprezentacji sam awans na polski turniej jest sukcesem. Do tej pory Macedończycy nie grali bowiem w tych rozgrywkach. Należy jednak zauważyć, że w drodze do młodzieżowego Euro pokonali samą reprezentację Francji - przypominał Mariusz Hawryszczuk.

LUBIĄ INTER

Najlepszym piłkarzem w historii seniorskiej reprezentacji był bez wątpienia Darko Pancev. - Budował swoją pozycję w drużynie Jugosławii, z Crveną Zvezdą zdobywał Puchar Zdobywców Pucharów. Potem grał w Interze Mediolan. A że Inter jest dobrym miejscem dla piłkarzy z Macedonii udowadnia Goran Pandev - zauważa Włodzimierz Machnikowski 

Rzeczywiście Goran Pandev to obecnie jedna z najjaśniejszych, jeśli nie najjaśniejsza gwiazda seniorskiej piłki w Macedonii. 34 - latek przez blisko 10 lat zmagań na boiskach Serie A, ustrzelił w nich 72 gole.

Swoje zmagania młodzieżowcy z Macedonii rozpoczną od mocnego uderzenia. 17 czerwca na stadionie w Gdyni przeciwnikiem piłkarzy z Bałkanów będą faworyzowani Hiszpanie.

pkat