Mistrzostwa Europy UEFA Euro U 21

Prowadzi: 

15:48

wtorek,

23 maja 2017

Portugalia U-21 pójdzie w ślady Ronaldo i spółki? Ma do tego predyspozycje [EURO W GDYNI]

Wielkimi krokami zbliża się turniej finałowy Mistrzostw Europy U-21, który odbędzie się w Polsce. Tym razem przyjrzymy się reprezentacji Portugalii, której potencjał kadrowy, pozwala upatrywać w młodszych kolegach Cristiano Ronaldo, jednego z faworytów turnieju.

Młodzieżowi piłkarze z Portugalii to od kilku sezonów czołowy zespół na świecie. W 2015 roku w Czechach, zawodnikom z tego kraju udało się dotrzeć do finału UEFA EURO U-21. Wedle zapewnień ekspertów, podobnie ma być w tym roku.

Na czempionat rozpoczynający się za kilkanaście dni w Polsce, szkoleniowiec Rui Jorge szykuje sporo uznanych nazwisk europejskiego futbolu. Ruben Neves z FC Porto jest uważany za największą gwiazdę drużyny. To najmłodszy zawodnik, jaki zdobył gola w historii Porto. Ponadto, nie ukończywszy dziewiętnastu lat, poprowadził drużynę jako kapitan w meczu Ligi Mistrzów.

ŚLADAMI RONALDO


- Mamy kilku bardzo dobrze znanych piłkarzy. Na przykład Carlosa Mané i Brumę. To byli zawodnicy Sportingu, którzy w młodym wieku zostali wytransferowani zagranicę – Carlos Mané do Niemiec, a Bruma do Galatasaray. Mocno wyróżniali się i poszli ścieżką Ronaldo, który w równie młodym wieku przeniósł się ze Sportingu do Manchesteru United. - mówił Anicie Kobylińskiej pracujący w Reuters News Portugalczyk, Joao Manuel Vicente Mauricio - Mamy też Daniela Podence, który gra w pierwszym zespole Sportingu Lizbona. To podobny przypadek do Rubena Nevesa, bo również w młodym wieku pełni ważną rolę w swojej drużynie. No i jest również Gonçalo Paciencia, syn Dominguesa Pacienci, który podobnie jak Rui Jorge kiedyś grał, a teraz jest trenerem. Gonçalo to świetny napastnik - wyliczał Joao Manuel.

PODSTAWĄ TRENER

Przyczyn konsekwentnej, dobrej dyspozycji młodzieżowców z Portugalii, można szukać w osobie ich trenera - Rui Jorge'a. Odkąd przejął on w 2010 roku kadrę, zespół osiągnął sporo uznanych wyników, a zawodnicy uczestniczący w turniejach kontynuowali dzięki niemu poważną przygodę z futbolem. - Kategoria U21 nigdy nie miała w Portugalii wielkiej tradycji, ani wyjątkowej drużyny. Zawsze mieliśmy dobrych zawodników, ale nie zespół. On spowodował, że utalentowani piłkarze zaczęli grać zespołowo i są w stanie walczyć o tytuły - powiedział Joao Manuel.

Portugalia w swojej grupie zmierzy się kolejno z Serbią, Hiszpanią i Macedonią. Swoje spotkania rozegra w Bydgoszczy i Gdyni.


pkat