Mistrzostwa Europy UEFA Euro U 21

Prowadzi: 

14:35

wtorek,

11 kwietnia 2017

Euro w Gdyni. Niezwykłe trofeum przyjechało do miasta. Boniek: "Możemy być dumni"

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 w Gdyni zaprezentowano puchar, który już w czerwcu trafi do najlepszej młodzieżowej reprezentacji Starego Kontynentu. W wydarzeniu Trophy Handover wzięli udział prezydenci Miast Gospodarzy oraz Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Nie potrafiłbym wybrać trofeum mistrzostw Europy dla naszej reprezentacji lub Pucharu Polski dla Arki. Bierzemy oba! Najpierw trzymamy kciuki za Arkę, a później za naszą narodową drużynę. Wszystkie generalia już zapięte. To duża przygoda, robimy to w świetnym klimacie - zaznaczał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

MOŻEMY BYĆ DUMNI

 


- UEFA obserwując to wszystko już widzi, jak to wygląda i my możemy być z tego dumni. Natomiast jeśli chodzi o sukces sportowy, to zobaczymy. Wszystko w swoim czasie. Niestety nie możemy organizować dużej imprezy co dwa lata. Choć jak w 2019 roku będzie stulecie PZPN, to pewnie coś małego sympatycznego będziemy chcieli zrobić - zapowiadał prezes PZPN Zbigniew Boniek.

PRESTIŻOWY TURNIEJ


Na mogącym pomieścić 15 tysięcy kibiców Stadionie Miejskim w Gdyni rywalizować będą drużyny grupy B: Portugalia, Hiszpania i Macedonia (czwarty zespół, Serbia, wszystkie mecze rozegra w Bydgoszczy). W przeszłości na nowoczesnym gdyńskim obiekcie gościły m.in. piłkarskie reprezentacje Urugwaju i Irlandii, a także młodzieżowa reprezentacja Polski, jednak czerwcowe mecze będą zdecydowanie najbardziej prestiżowymi wydarzeniami w sześcioletniej historii stadionu.

Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski mówił, że liczy na spory sukces reprezentacji Polski. - Nawet jeśli nie wszyscy dostępni piłkarze z seniorskiej reprezentacji będą grali, to i tak myślę, że możemy liczyć na trofea. Kto wie, może nawet te największe - zastanawiał się.

Posłuchaj audycji z cyklu Euro w Gdyni:

 

mili