Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:00

czwartek,

19 września 2019

Arteterapeutka: Sztuka kształtuje wrażliwość nastolatka, ale on musi to lubić. Działanie "na siłę" nie daje efektów

Jak poprzez sztukę można kształtować charakter nastolatka, co to jest arteterapia oraz czym zajmuje się Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej "Glanik" w Gdańsku, mówiła w Radiu Gdańsk kierowniczka placówki Aleksandra Drygas. "Glanik" jest ośrodkiem terapeutycznym znajdującym się w gdańskim Wrzeszczu, ale także częścią Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko” w Gdańsku. 
Aleksandra Drygas opowiadała w rozmowie z Joanną Matuszewską o działalności terapeutycznej prowadzonej w placówce. - Jednym z jej elementów jest oczywiście terapia, ale jesteśmy także miejscem, gdzie dzieci na przykład odrabiają lekcje, mamy zajęcia sportowe, a także oddziałujemy na nie poprzez sztukę. 

Aleksandra Drygas zajmuje się m.in. arteterapią, terapią poprzez sztukę. - To nie tylko zajęcia plastyczne, to szereg działań które mają pobudzić wrażliwość i poszerzyć horyzonty młodego człowieka- mówiła w Radiu Gdańsk.

Dodała, że nie powinno się jednak zmuszać dzieci do tego kierunku zainteresowań. - Są nastolatki, które wolą piesze wędrówki, albo sport. Każdy jest inny i trzeba mieć to na uwadze. Nie można na siłę prowadzić dziecka na wystawy, czy do muzeum. To nie przyniesie oczekiwanych efektów- mówiła terapeutka.