Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:00

środa,

07 sierpnia 2019

Stany depresyjne i lękowe, na to najczęściej cierpią nastolatki. Jak można im pomóc?

Coraz więcej nastolatków potrzebuje leczenia psychiatrycznego i wsparcia psychologów. Powodem są zaburzenia emocjonalne, najczęściej depresyjne i lękowe. Jest też grupa pacjentów, która przyjmuje narkotyki, co nie pozostaje bez wpływu na ich stan psychiczny - mówiły w Radiu Gdańsk Anna Pakalska- Korcala, psychiatra i Justyna Urbańska-Grosz, psycholog kliniczny z Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży "Młodzieżowy Port" w Gdańsku.

Pomocy psychiatry trzeba szukać, jeśli na stałe zmieni się zachowanie nastolatka, na przykład zacznie się izolować od rodziny. - Jeśli dziecko przestanie rozmawiać z rodzicami, nie będzie chciał wspólnie siadać do posiłków, całe dnie będzie spędzać w internecie to znak, że trzeba reagować - mówiły specjalistki w rozmowie z Joanną Matuszewską.
 
W audycji mowa była też o terapii prowadzonej w dziennym ośrodku w Gdańsku, oraz o tym, jak wygląda kwalifikacja do placówki. Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży "Młodzieżowy Port" przyjmuje młodzież w ramach NFZ. Znajduje się na ul. Oliwskiej 62 w Gdańsku (Nowy Port). Telefon: 58 342 34 08.