Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:10

środa,

22 maja 2019

Wybór szkoły, wybór zawodu - czy to nie za wiele dla nastolatka? Idź na spotkanie i "Odnajdź siebie"

Decyzja jaką szkołę wybrać, czy przygotuje ona do dorosłego życia i podjęcia studiów, albo pracy, może niejednokrotnie przytłoczyć młodego człowieka stojącego u progu dorosłości. W odpowiedzi na potrzeby uczniów, postawionych przed wyborem ścieżki edukacyjnej, odbędzie się konferencja "Odnajdź siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy". Zaplanowano ją w najbliższy poniedziałek 27 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
- Konferencja podzielona jest na dwie części. Pierwszy to osiem paneli dyskusyjnych, na których uczniowie spotykają się ze specjalistami różnych zawodów. Dowiedzą się jakie kroki i aktywności podjąć, aby w przyszłości być poszukiwanym na rynku pracownikiem- mówiła w Radiu Gdańsk Emilia Żyznowska, współorganizatorka spotkania.

Z kolei Piotr Zubowicz z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku dodawał, że w każdej szkole powinien być doradca zawodowy, który powinien prowadzić działalność w zakresie diagnostyki predyspozycji zawodowych. - Oczywiście są jeszcze instytucje, takie jak poradnie psychologiczno-pedagogiczne, gdzie młodzi ludzie również mogą zwrócić się o pomoc.