Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:00

środa,

27 marca 2019

Zaczyna się w wieku 12-13 lat. Złość, emocje i "wojna domowa", czyli jak przetrwać okres dorastania

Dorastające nastolatki są wybuchowe, jednak nie z powodu hormonów, jak od lat się myślało. - Ich zachowanie ma związek ze zmianami zachodzącymi w mózgu. Rozpoczynają się one w wieku 12-13 lat a kończą około 26 roku życia - mówił w Radiu Gdańsk trener i szkoleniowiec Onno Hansen-Staszyński z Akademii Dynamiczna Tożsamość.

Rodzice nastolatków często nie potrafią się z nimi porozumieć, bo sami nie umieją panować nad emocjami. - Często nieprawidłowo odczytują intencje dziecka, nie rozumieją że czasem trzeba "czytać", bo pod wykrzyczanymi emocjami jest konkretny komunikat - tłumaczyła Beata Staszyńska-Hansen, trenerka i szkoleniowiec w rozmowie z Joanną Matuszewską.
 
Akademia Dynamiczna Tożsamość zajmuje się szkoleniem rodziców i nauczycieli oraz nastolatków. Głównym celem jest doprowadzenie do poprawy wzajemnych relacji, w trudnym okresie dorastania młodzieży.

Założyciele to polsko-holenderskie małżeństwo specjalistów zajmujących się m.in. komunikacją, nowymi mediami oraz przygotowywaniem i realizacją kampanii społecznych.