Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:00

środa,

24 października 2018

Młodzież lepiej rozumie problemy, jeśli ogląda film, w którym jest o nich mowa. "Obraz dociera lepiej niż to, co czytają"

Kino jest odzwierciedleniem życia, dlatego nastolatkowie powinni oglądać wartościowe filmy, mówił w Radiu Gdańsk Wojciech Kulling, nauczyciel języka polskiego, kulturoznawca z IX LO w Gdyni, prowadzący szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy. Jego zdaniem czytanie książek jest ważne, ale do młodzieży szybciej dociera przekaz filmowy.
- To pokolenie osób wychowanych na obrazie. Łatwiej im zrozumieć, przyswoić i dyskutować o czymś, co widzieli - mówił nauczyciel w audycji, którą prowadziła Joanna Matuszewska.

W rozmowie wzięli udział także uczniowie uczestniczący w zajęciach DKF Adrianna Kołodziejczak i Bartłomiej Deklewa. - Rozmowa o filmie daje możliwość dyskusji i wymiany poglądów. To co innego niż np. interpretacja wiersza, która ma pewne ramy i trzeba się ich trzymać. Kiedy omawiamy film, każdy może mieć własne zdanie i rozumieć przesłanie zupełnie inaczej - mówili uczniowie z IX LO w Gdyni.

IXLO