Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:00

środa,

25 lipca 2018

Była modelka i agentka: Nastolatek, który marzy o modelingu musi być wysoki, szczupły, samodzielny i znać angielski

Nastoletni model musi być odpowiedzialny oraz spełniać kryteria wagi i wzrostu. To co najmniej 172-174 cm dla dziewcząt i 180 cm dla chłopców. - Mniej ważny jest wiek i piękna twarz. Liczy się naturalność modelki i modela - mówiła w Radiu Gdańsk Malwina Smętek, była modelka i właścicielka gdyńskiej agencji Malva Models.
- Uważam, że powinno się przyprowadzić nastolatka na casting już w wieku 14-16 lat. Jeśli będzie spełniał kryteria, będzie miał ochotę, to jest to najlepszy wiek, żeby zacząć uczyć się chodzić na wybiegu. Moi podopieczni najpierw pracują na miejscu, na Pomorzu, czy w Polsce. Kiedy zdają maturę, jest moment żeby zdecydować, czy zaczyna się prawdziwa praca, czy nic z tego nie będzie- mówiła Malwina Smętek w rozmowie z Joanną Matuszewską.

malva modelsNa zdj. Malwina Smętek i modele agencji Malva Models. Fot. Materiały prasowe

Dodała, że młodzież, która wyrusza na podbój wybiegów musi być słowna, odpowiedzialna i samodzielna. - To bardzo ważne cechy, których brak dyskwalifikuje do tej pracy. Nie bez znaczenia jest też język angielski, bez znajomości którego po prostu nie ma szans na bycie modelką czy modelem- tłumaczyła była modelka i właścicielka agencji Malva Models.