Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:10

środa,

20 września 2017

Za problemy z zachowaniem odpowiada... mózg nastolatka. "Kłopoty zaczynają się w wieku 13-15 lat"

Dzieci w wieku 13-15 lat zaczynają zachowywać się inaczej niż dotychczas. Każdy rodzic to widzi, widzą tez nauczyciele. W Gdańsku ruszył cykl szkoleń dla pedagogów, który ma pomóc im w zrozumieniu zachowań nastolatków w okresie dojrzewania.
Szkolenia poprowadzą m.in. Beata Staszyńska Hansen i Onno Hansen Staszyński, trenerzy, założyciele Akademii Dynamiczna Tożsamość, specjalizujący się w edukacji dotyczącej zachowań młodzieży w wieku dorastania.

W audycji, którą prowadziła Joanna Matuszewska tłumaczyli dlaczego młodzież stwarza problemy wychowawcze i co można zrobić, by ich uniknąć. - Rodzicom i nauczycielom, którzy są świadomi, że za pewne zachowania nastolatków odpowiada rozwijający się mózg, łatwiej rozmawiać z dzieckiem, zrozumieć jego zachowanie. W czasie spotkań z pedagogami chcemy im to wyjaśnić - mówił Onno Hansen Staszyński.

- Nauczyciele szkół podstawowych dotąd nie mieli uczniów w tym wieku. Chcemy im dodać odwagi, wesprzeć by wiedzieli jakie znaczenie ma rozwój mózgu na budowanie relacji- dodała Beata Staszyńska Hansen.