Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:00

piątek,

03 września 2021

Można być matką i zawodniczką - mówi mistrzyni Europy. Triathlon może uprawiać cała rodzina, także dzieci

Triathlonistka, mistrzyni Europy w duathlonie, wicemistrzyni Polski na całym dystansie Ironmana Katarzyna Kaczkowska łączy treningi i starty w zawodach, z wychowywaniem dwóch nastolatek. W Radio Gdańsk mówiła, czy to sport dla każdego i jakie cechy charakteru może kształtować u młodzieży.
W rozmowie z Joanną Matuszewską podkreślała, że trenować może każdy, nawet dzieci, albo seniorzy. Opowiadała jak łączy swoja pasję z byciem mamą dwóch nastolatek. 

- Moje córki i mąż towarzyszą mi zawsze na zawodach, są moimi wiernymi kibicami. Zawodnik, który na trasie widzi swoich bliskich, słyszy ich doping "dostaje skrzydeł", nawet jak ma kryzys. Dzięki temu udaje się często go pokonać, zacisnąć zęby i biec dalej. Robię to dla nich a nie dla siebie. Mam nadzieję, że kiedyś też będą startować w zawodach - mówiła Katarzyna Kaczkowska. 

kasiak
Fot. Archiwum zawodniczki

W audycji opowiadała jakie cechy kształtuje sport jakim jest triathlon i co może zyskać dziewczyna, kobieta która go uprawia.

- Jesteśmy szczupłe, silne, umiemy pokonać przeciwności, co bardzo przydaje się w życiu. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrobienia - tłumaczyła trathlonistka.