Mamo, tato ratuj

Prowadzi: 

18:00

czwartek,

03 września 2020

Fosa udziela wsparcia w kryzysie. Prezes: Od października spodziewamy się wzrostu zgłoszeń w spr. dzieci i młodzieży

Kilku tysięcy porad rocznie udzielają mieszkańcom Gdańska, będącym w kryzysie, specjaliści z Fundacji Fosa. Jej prezes Alina Kaszkiel-Suska mówiła w Radiu Gdańsk, na co mogą liczyć osoby potrzebujące wsparcia, w jakim zakresie jest ono udzielane.
-Zajmujemy się wsparciem na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób z różnymi trudnościami. Na zlecenie miasta Gdańska prowadzimy m.in. ośrodek Młodzieżowy Szopen oraz punkt informacyjno-konsultacyjny. Pod numer 787 960 860 można dzwonić, by uzyskać poradę jak rozwiązać swój problem - mówiła prezes w rozmowie z Joanną Matuszewską.

Tłumaczyła, że większego zainteresowania fundacja spodziewa się od października, kiedy rodziny zaczną szukać wsparcia m.in dla dzieci mających rozmaite trudności szkolne. - Takie dzieci mogą u nas uzyskać pomoc, kontynuować naukę w razie potrzeby a także prowadzimy terapię dla całych rodzin. Jeśli nie możemy pomóc na miejscu, nasi specjaliści pomagają znaleźć rozwiązanie tej sytuacji - mówiła Alina Kaszkiel -Suska.

fosa 11 copy copy
Zajęcia grupowe prowadzone przez ekspertów Fundacji Fosa. fot. Materiały prasowe

W ramach działań prowadzonych przez Fundację można m.in skorzystać z porady lekarza psychiatry, psychologa czy terapeuty uzależnień. Prowadzona jest też terapia grupowa i indywidualna. Fundacja stale uzupełnia też bazę specjalistycznych ośrodków i placówek udzielających wsparcia na terenie Gdańska.