Lech Kaczyński – Zainspirowany Niepodległością

Prowadzi: 

22:05

czwartek,

05 lipca 2018

Poświęcił swoją działalność naukową prawu pracy. Profesor Lech Kaczyński

Prawu pracy poświęcił swoją działalność naukową prof. Lech Kaczyński. Był związany z Uniwersytetem Gdańskim. Napisał w sumie ponad 40 publikacji naukowych. Jego artykuły można znaleźć w prestiżowych, branżowych pismach.
- Każda rzecz, którą opublikował, była bardzo wysokiej jakości. To były ściśle teoretyczne publikacje, które są aktualne do dziś - mówi w audycji Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Jakub Stelina, który napisał pracę doktorską pod kierunkiem Lecha Kaczyńskiego.

- Prof. Kaczyński, jako profesor, jako mistrz naukowy, stwarzał pewien dystans. Nie było spoufalania. Trzeba było czasu, żeby nastąpiła większa serdeczność. Ale ona nastąpiła - podkreśla prof. Jakub Stelina, jeden z autorów książki "Wolność i sprawiedliwość w zatrudnieniu", która jest poświęcona działalności naukowej Lecha Kaczyńskiego.

Autorem scenariusza audycji jest Adam Chmielecki, współautor książek "Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949–2005" oraz "Prezydent: Lech Kaczyński, 2005-2010". Współautorką audycji jest Marzena Bakowska.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP