Jak działa świat

Prowadzi: 

16:00

sobota,

07 lipca 2018

Spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem niebawem: "Nikt dokładnie nie wie, z czym może wyskoczyć Trump"

Niedługo spotkanie na szczycie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach. Jaką Rosję zaprezentuje Putin? Można już powiedzieć, że Rosja prezentuje się sama, zwróciwszy uwagę na ich grę podczas mundialu.

Gośćmi Wojciecha Sulecińskiego w audycji Jak działa świat byli Wiktor Bater z Superstacji, wieloletni korespondent polskich mediów w Rosji oraz Piotr Semka z tygodnika Do Rzeczy

- Mało kto wierzył, że Rosja wyjdzie z grupy, a tu nagle się okazuje, że wszyscy Rosjanie kochają piłkę nożną. To już nie jest hokej, ulubiony sport Putina, a właśnie piłka nożna. Putin raczej na meczach nie bywa, wysyła tam Miedwiediewa. Sam ostrzy sobie zęby na wielki finał. Czy jego nadzieje okażą się płonne? W Rosji nikt nie ma wątpliwości, że rosyjska jedenastka pokona Chorwatów - mówi Wiktor Bater.

- Władimir Putin jest zainteresowany zamrożeniem swojego statusu quo na Ukrainie. Tu dochodzimy do problemu, bo nikt dokładnie nie wie, z czym może wyskoczyć Trump, jaki rachunek zapłaci Putin za poparcie planu bliskowschodniego - dodaje Piotr Semka.