Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Iwona Wysocka

12:30

wtorek,

09 listopada 2021

O czym warto pamiętać przy kupnie ziemi? Tym razem skupiamy się na działkach rolnych

W audycji "Dobrze Mieszkaj" wracamy do działek budowlanych i rekreacyjnych, jakie nabywają ostatnio Pomorzanie. Okazuje się, że chętnie kupujemy też działki rolne. Na co zwracać uwagę przy kupnie działek, żeby nie popaść w kłopoty? Miedzy innymi o to Iwona Wysocka pytała Marzenę Kuczek i Mateusza Dettlaffa z Partnerów Nieruchomości.

Mateusz Dettlaff potwierdził, że Pomorzanie chętnie kupują działki rolne.

- Można śmiało powiedzieć, że w zasadzie większość działek, około 40-50 proc., jest przeznaczenia rolnego. W następstwie ludzie przekształcają je na budowlane, jeżeli miejscowy plan lub warunki zabudowy na to pozwalają, albo pozostają one rolne i po prostu dostosowują budynek czy dom, który miałby tam powstać, rekreacyjny czy całoroczny, do wymagań tego gruntu - wskazywał.

Marzena Kuczek podkreślała, że kupując działkę, trzeba zatroszczyć się o dostęp do drogi, którą do niej dojedziemy.

- To podstawowy element. Zdarzają się sytuacje takie, że są sporządzane akty notarialne i tego dostępu do drogi publicznej nie ma. Kupując działkę budowlaną, warto również zwrócić uwagę na możliwości jej zabudowy, czyli jakie konkretnie jest jej przeznaczenie, ale też na uzbrojenie - uprzedzała.

Za tydzień odwiedzimy warszawskie targi wnętrz i sprawdzimy, co nowego pojawiło się w designie związanym z wyposażeniem mieszkania.

 

MarWer