Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Iwona Wysocka

12:30

wtorek,

02 listopada 2021

Jakie działki na Pomorzu cieszą się największym powodzeniem? Eksperci o bieżącej sytuacji na lokalnym rynku nieruchomości

Tym razem w audycji "Dobrze mieszkaj" sprawdzamy, jakie działki cieszą się w ostatnim czasie największym powodzeniem. Czy są to grunty w miastach, na obrzeżach, a może w sąsiednich, niewielkich miejscowościach?

Między innymi o to Iwona Wysocka zapytała ekspertów: Marzenę Kuczek i Mateusza Dettlaffa z agencji Partnerzy Nieruchomości.


- Mamy obecnie duże zainteresowanie zarówno działkami znajdującymi się w obrębie bliskiego otoczenia miasta (chociaż wiadomo, że w mieście są ogromne ograniczenia, dostępnych gruntów jest tam bardzo mało, więc tylko sporadycznie pojawia się coś na sprzedaż w dzielnicach centralnych), jak również gruntami na obrzeżach miast. Dzielnice południowe Gdańska, w okolicy Obwodnicy, cieszą się ogromnym powodzeniem i to powoduje, że tych działek tak naprawdę nie ma. Popyt na te grunty jest tak duży, że gdy tylko pojawiają się działki w cenie w granicach 300-400 zł za metr kwadratowy, to bardzo szybko się rozchodzą. Jeśli chodzi o dzielnice typu Karczemki, Kiełpino, Otomin, a nawet pobliskie rejony jak Bąkowo, to tam także nastąpił bardzo duży wzrost cen gruntów. Pomimo tego wzrostu obserwujemy dostępne na rynku tylko pojedyncze działeczki. Również z powodu ogromnego popytu - wyjaśnia Iwona Wysocka.

Okazuje się też, że mieszkańcy Pomorza są nadal zainteresowani nabywaniem działek rekreacyjnych. Na ten temat w programie mówił Mateusz Dettlaff. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Za tydzień podpowiemy natomiast, na co zwracać uwagę, nabywając działkę, by nie popaść w tarapaty.raf