Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Iwona Wysocka

12:30

wtorek,

21 września 2021

Gdzie w Trójmieście powstają nowe mieszkania? "Mniej więcej 2/3 oferty deweloperskiej przypada na Gdańsk"

Stale powiększa się oferta mieszkań od deweloperów na terenie Trójmiasta. Ile kosztują i jakie są dostępne metraże? O to w kolejnej audycji "Dobrze Mieszkaj" Iwona Wysocka zapytała Jarosława Jędrzyńskiego, analityka portalu rynekpierwotny.pl.

- Gdańsk i całe Trójmiasto to bardzo szczególna lokalizacja. W tej chwili Sopot, Gdańsk i Gdynia to miejsca, które różnią się i wielkością, i charakterem oferty deweloperskiej. Z prawie osiemdziesięciu ofert mniej więcej dwie trzecie przypada na Gdańsk. W Gdańsku buduje się najwięcej mieszkań dwupokojowych, to stanowi 46 proc. oferty. Ponad połowa oferty to mieszkania w standardzie, tak zwanym, popularnym, między siedmioma a ośmioma tysiącami złotych za metr kwadratowy - mówił ekspert.

Jarosław Jędrzyński powiedział również, gdzie w najbliższej przyszłości deweloperzy planują budować następne mieszkania w naszym regionie.

- Nowych inwestycji można oczekiwać w całym Trójmieście. Oczywiście najmniej inwestycji powstaje w Sopocie, bo tam gruntów inwestycyjnych jest coraz mniej. Jak wiemy, Sopot jest najbardziej prestiżową lokalizacją mieszkaniową w Polsce, z najwyższymi cenami. Widać wyraźnie, że deweloperzy zarezerwowali sobie również Gdynię jako lokalizację dla klientów z grubszym portfelem. Powstaje coraz więcej inwestycji z wyższej półki cenowej. Gdańsk to zdecydowanie najbardziej dostępna lokalizacja. Mamy najwięcej mieszkań i największe perspektywy nabycia ich w całkiem rozsądnej cenie - wyjaśnił analityk.

 

(Fot. Pixabay)