Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Iwona Wysocka

12:30

wtorek,

31 sierpnia 2021

Jaki namiot zabrać na wędrówkę górską, a jaki na biwak? Ekspert podpowiada [DOBRZE MIESZKAJ NA WAKACJE]

Choć za oknami próżno szukać biwakowej pogody, to jednak synoptycy obiecują, że jeszcze będzie: i pogodnie, i bardzo ciepło. Dlatego wciąż może nadarzyć się okazja, by wybrać się pod namiot. W ostatnim "Dobrze mieszkaj na wakacje" Iwona Wysocka zapytała znawcę sprzętu turystycznego, Grzegorza Ozimskiego, o namioty na wędrówki.

- Górska wędrówka to na pewno wyższy poziom zaawansowania. Kiedy już planujemy wybrać się z namiotem w góry, dosyć istotną kwestią jest waga. Będziemy wybierali namioty, które będą stosunkowo lekkie. Waga zależy również od tego, czy wybieramy się sami, czy z partnerem. Im więcej osób, tym namiot będzie cięższy - wyjaśnił Grzegorz Ozimski.

Znawca sprzętu turystycznego doradził również, jakie namioty najbardziej nadadzą się na biwak nad jeziorem. - Ja bym tutaj postawił na wygodę. Zwróciłbym uwagę na powierzchnię sypialni, która może się okazać dosyć istotna. Taki namiot będzie nam służyć głównie do tego, żeby się wyspać. Tutaj nada się namiot średniej półki. Nie wybierzemy się z nim w góry, bo po prostu jest za ciężki, ale powinien zapewnić przetrwanie w warunkach polowych - mówił Grzegorz Ozimski.