Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Iwona Wysocka

12:30

wtorek,

08 września 2020

Jak wybrać dobrą farbę, żeby odświeżyć mieszkanie na jesień? "Jest bardzo duży wybór, można się w tym pogubić"

Zbliża się jesień, w związku z tym wiele osób będzie chciało odświeżyć mieszkania. Najprostszym sposobem jest malowanie. Jaką farbę wybrać? O tym w audycji "Dobrze Mieszkaj" Iwona Wysocka rozmawiała z architekt i projektant wnętrz Joanną Gostkowską-Białek.


- Rynek farb jest bardzo bogaty i są to materiały na bardzo wysokim poziomie. Dzisiaj farby są głównie wodorozcieńczalne, więc nie potrzebujemy innych rozpuszczalników, które powodowały nieprzyjemny zapach, wyłączały mieszkania z użytkowania na kilka dni i były niezdrowe dla mieszkańców. Obecnie mamy do wyboru farby akrylowe, lateksowe albo ceramiczne. Jest bardzo duży wybór, można się w tym pogubić. Ważne jest to, żeby wiedzieć, jakie ma być przeznaczenie tej farby - powiedziała Joanna Gostkowska-Białek.

Zanim farba trafi na ścianę, warto pamiętać o gruncie, a tych na rynku też nie brakuje. W audycji znalazły się więc przydatne informacje nie tylko na temat farb, ale i podkładów. Podpowiadamy również, w jakich sytuacjach zdecydowanie lepiej użyć farby matowej.