Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Iwona Wysocka

12:30

wtorek,

14 stycznia 2020

Kominek w mieszkaniu? Da się to zrobić! Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj [PORADY EKSPERTA]

Ciepła zima zaskoczyła, ale to nie przeszkadza w rozmowie o ogrzewaniu. I to takim, które możemy sobie zaordynować przez cały rok w zależności od potrzeby. W audycji Dobrze mieszkaj rozmawiamy bowiem o kominkach. Tu jest duże pole do popisu i spory wybór. Mamy kominki tradycyjne - wolnostojące czy na ścianie, biokominki, kominki elektryczne, gazowe, a także atrapy, które w obudowie mają... świeczki. Co i jak wybierać, by jak najlepiej dobrać rodzaj do naszego domu lub mieszkania?

Gościem Iwony Wysockiej była architekt Joanna Gostkowska-Białek.

- Kominki można podzielić na takie, które mają ogrzewać pomieszczenie i takie, które pełnią funkcję dekoracyjną. Jeśli pełnią funkcję grzewczą, to oczywiście mogą być bardzo atrakcyjne i mamy mnóstwo możliwości aranżacji takiego kominka, ale niestety nie wszystkie te, które pełnią funkcję dekoracyjną, ogrzeją nam pomieszczenie czy cały dom lub mieszkanie - mówił gość Radia Gdańsk.

- W mieszkaniu w bloku nie ma możliwości podłączenia się do przewodu kominowego, dlatego tutaj pozostają nam głównie te ozdobne formy, czyli kominki elektryczne, biokominki, kominki gazowe, które są bardziej ekologiczne, bo ich głównym "efektem ubocznym" jest znikoma ilość dwutlenku węgla i najczęściej para - dodała Joanna Gostkowska-Białek.