Borem, lasem

Prowadzi: 

12:10

wtorek,

19 grudnia 2017

Nie ma to jak rodzinna wyprawa po choinkę do lasu. Akcja Nadleśnictwa Gdańsk trafiona w dziesiątkę

Sopockie lasy w niedzielę przeżyły prawdziwe oblężenie. Setki, a raczej tysiące, mieszkańców Trójmiasta wybrało się na zaproszenie leśników, żeby samodzielnie wybrać, wyciąć i przywieźć sobie z lasu choinkę. Akcja "Wytnij sobie drzewko" przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

- Nie ma to jak rodzinna wyprawa do lasu po drzewko, chwalili sobie taką możliwość uczestnicy akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Gdańsk. - Dobrze jest pokazać dziecku, że drzewko nie pochodzi z hipermarketu tylko z lasu, dodawali Ci, którzy po choinkę wybrali się z dziećmi.

choinki 2
Po drzewko trzeba było faktycznie pojechać do lasu, ale już samo wycinanie odbywało się na specjalnej plantacji znajdującej się przy Leśniczówce Sopot. Choinki, przeznaczone na Boże Narodzenie, rosną w tym miejscu pod linią wysokiego napięcia. Teren nie nadaje się do innego zagospodarowania.

choinki 3
Akcje "Wytnij sobie choinkę" organizowane są w sopockich lasach od lat. Chętnych do wyprawy do lasu nigdy nie brakowało, ale w tym roku były prawdziwe tłumy. Uczestników nie tylko kusi rodzinna eskapada do lasu jako taka, ale też mają gwarancję, że ich drzewko jest naprawdę świeże i długo postoi.

choinki 5
W ramach imprezy leśnicy zorganizowali mini warsztaty przyrodnicze i konkursy dla najmłodszych. Było też ognisko i możliwość upieczenia na nim kiełbaski. Jak widać na powyższym obrazku czasami wystarczała przyrumieniona nad ogniem bułka.

choinki 6
Chociaż chętnych do przywiezienia choinki z lasu były setki, to drzewek nie zabraknie mówią leśnicy z Nadleśnictwa Gdańsk. Za rok ponownie zaprosimy mieszkańców Trójmiasta do samodzielnego wybrania i wycięcia choinek.

Włodzimierz Raszkiewicz