Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

17:10

piątek,

20 września 2019

Wiceminister finansów: "Administracja publiczna ma dzisiaj problem z rekrutacją"

W 2008 roku ówczesny rząd zamroził budżety prac w całej budżetówce. W pewnym momencie sfera publiczna przestała być atrakcyjnym pracodawcą dla najlepszych. Czy w Krajowej Administracji Skarbowej udaje się załatwiać te problemy?

Gościem Dnia Radia Gdańsk po 17:00 był Piotr Walczak, wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej. Rozmawiał Artur Kiełbasiński.

- Administracja publiczna ma dzisiaj problem z rekrutacją, to trzeba sobie jasno powiedzieć. W większości rozwiniętych państw świata biznes proponuje lepsze stawki. Ludzie idą do administracji z innych powodów, patriotycznych, ale również ze względu na stabilizację. Administracja to zapewnia. W Krajowej Administracji Skarbowej przede wszystkim w ciągu 2,5 roku podnieśliśmy płace, szczególnie te najniższe. Udało nam się część mundurową zrównać w uprawnieniach emerytalnych w dużej mierze z pozostałymi służbami. Udało nam się też wprowadzić wieloletni program modernizacji na lata 2020-2022. Znajdują się w nim dodatkowe środki na dalsze regulacje płac. Wydaje mi się, że zrobione jest bardzo dużo - mówił Piotr Walczak.