Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

poniedziałek,

09 września 2019

Rzecznik prasowy rządu: Wszystkie punkty "Hat-tricku" Kaczyńskiego są równie ważne. Nie można pomijać różnych grup społecznych

- Dobrobyt mierzy się między innymi tym, w jaki sposób zarabiają osoby z najniższym wynagrodzeniem - mówił w Radiu Gdańsk Piotr Müller.
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i rzecznik prasowy rządu był Gościem Dnia Radia Gdańsk. Rozmowę prowadził Piotr Kubiak.

- Wszystkie punkty tak zwanego "Hat-tricku Kaczyńskiego" są równie ważne. Nie można pomijać różnych grup społecznych. Pierwsza propozycja, z punktu widzenia wzrostu płacy minimalnej jest istotna, ale równie ważne są kwestia podwyższenia emerytur czy poprawienie sytuacji rolników. Nie rozdzielałbym tych sfer. Pokrywają się one w dobry sposób, docierają do różnych grup społecznych i poprawiają sytuację Polaków – mówił Piotr Müller

- W krajach rozwiniętych wynagrodzenie minimalne jest wyższe procentowo w stosunku do tego, co mamy obecnie pod względem porównania płacy minimalnej do średniego wynagrodzenia. Chyba wszyscy życzymy sobie tego, żeby w Polsce były płace na wyższym poziomie. My je podwyższamy z roku na rok w dosyć dużym tempie, w przyszłym roku to będzie 2600 złotych brutto. To zawsze może być więcej, ale musi to być wprowadzane w sposób rozsądny - podkreślił rzecznik prasowy rządu.

- Mamy obecnie taką dynamikę wzrostu gospodarczego, że to czas, aby faktycznie się tym dzielić - dodał.

(Fot. flickr.com/Kancelaria Premiera)