Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

czwartek,

05 września 2019

Grzegorz Schetyna rezygnuje ze startu w Warszawie. "Jest zdeterminowany"

Nie będzie politycznego starcia Grzegorza Schetyny z Jarosławem Kaczyńskim. Lider Koalicji Obywatelskiej zdecydował się ubiegać o mandat poselski z Wrocławia. Zamiast niego, listy wyborcze w stolicy otworzy Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest jednocześnie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera. Czy Grzegorz Schetyna przestraszył się prezesa Prawa i Sprawiedliwości? O to zapytaliśmy naszego gościa.
Między innymi na to pytanie odpowiedziała posłanka Agnieszka Pomaska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z Gdańska. Rozmowę prowadził Jarosław Popek. 


- Grzegorz Schetyna jest zdeterminowany, żeby wygrać te wybory. Myślę, że znalazł najlepsze rozwiązanie - odpowiadała posłanka. - Nie ukrywam, że my wszyscy jesteśmy z tego niezwykle zadowoleni. Przede wszystkim gotowi, żeby ruszyć do boju - dodawała.

Agnieszka Pomaska zapewniała na antenie Radia Gdańsk, że Koalicja Obywatelska w przypadku wygrania wyborów zamierza utrzymać programy socjalne. Promowane będą jednak osoby, które chcą jednocześnie pracować. Program wyborczy Koalicji mamy poznać w piątek. - Za wiele jeszcze nie mogę powiedzieć o tym programie ostatecznym, ale rzeczywiście podtrzymuję tę deklarację, że nie będziemy w żaden sposób odbierać świadczeń, które są obecnie. Jednak nie ukrywam, że będziemy chcieli promować bardziej tych, którzy chcą pracować i jednocześnie mieć dzieci - zaznaczała posłanka KO.