Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

08:30

środa,

10 lipca 2019

Kto znajdzie się na listach PiS w najbliższych wyborach? Marcin Horała wspomina o Kacprze Płażyńskim

- Miejsca na listach dostaną dotychczasowi parlamentarzyści i osoby, które sprawdziły się w wyborach samorządowych - zapowiadał na antenie Radia Gdańsk Marcin Horała.

Szef Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu, przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT był Gościem Dnia Radia Gdańsk. Rozmawiał Piotr Kubiak. 

Wybory parlamentarną odbędą się tej jesieni. Marcin Horała mówił, że nazwiska kandydatów poznamy jeszcze w lipcu. - Nie będzie dużych niespodzianek. Rzeczą oczywistą jest, że znajdą się tam nasi dotychczasowi parlamentarzyści i osoby, które sprawdziły się w wyborach samorządowych. To ci, którzy zdobyli mandaty radnych miast, sejmików, powiatów. To też te osoby, które zdobyły duże poparcie. Pan Kacper Płażyński zdobył takie poparcie u mieszkańców Gdańska. Ale takich osób jest dużo więcej - mówił poseł PiS.

Marcin Horała mówił też, że według niego marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk powinien podać się do dymisji po tym, jak usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. - Od polityków wymagamy wyższego poziomu czystości etycznej. Jeśli są postawione zarzuty, one są udokumentowane, każdy może ocenić, że one nie są wyssane z palca, to taka osoba powinna usunąć się z działalności politycznej do czasu wyjaśnienia sprawy - stwierdził.