Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

czwartek,

04 lipca 2019

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska: "Nie zakładam startu w wyborach parlamentarnych"

Kwestia zarządzania terenami Westerplatte, podsumowanie 100 dni w roli prezydenta Gdańska, a także priorytety w okresie kampanii wyborczej były głównymi tematami rozmowy z Aleksandrą Dulkiewicz. - Przed nami jedne z najważniejszych wyborów w 30-letniej historii wolnej Polski - podkreślała prezydent Gdańska, deklarując przy tym, że jej zaangażowanie w kampanię nie będzie odbywać się kosztem spraw miasta.
- Nie zakładam startu w wyborach parlamentarnych. Niedługo miną cztery miesiące, od kiedy jestem prezydentem Gdańska. Natomiast wybory parlamentarne, które czekają nas najprawdopodobniej 13 października, będą jednymi z najważniejszych w 30-letniej historii wolnej Polski. Na pewno zaangażuję się po stronie prodemokratycznej, stojącej po stronie takich wartości jak państwo prawa, pozycja Polski w Europie, ale też sprawy ważne dla Gdańska - podkreślała prezydent Gdańska. 

- Moje zaangażowanie w kampanię ogólnopolską nie będzie odbywało się kosztem Gdańska. Miasto to mój numer jeden, nie tylko w moim sercu, ale w każdym moim kroku - deklarowała Aleksandra Dulkiewicz.