Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

08:30

wtorek,

11 czerwca 2019

Wicepremier o kontrowersjach na marszach równości: "Widać wsparcie PO dla ruchów, które chcą wojny religijnej"

Parodiowanie procesji z Najświętszym Sakramentem w Gdańsku i "tęczowa msza" na Paradzie Równości w Warszawie - te dwa wydarzenia są w ostatnich dniach gorąco komentowane w Polsce. - Widać wsparcie polityków PO dla ruchów, które chcą w Polsce dokonać ideologicznej rewolucji, wpędzić kraj w odmęty jakiejś wojny religijnej. To jest nam dziś niepotrzebne - mówił na antenie Radia Gdańsk Jacek Sasin.
Nowy wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, był Gościem Dnia Radia Gdańsk. Rozmawiał Piotr Kubiak.

- To już jest jakaś epidemia - mówił Jacek Sasin o kontrowersjach na marszach równości. - Wydawało się, że po tym, co wydarzyło się w Gdańsku, przyjdzie jakieś otrzeźwienie i świadomość, że są przekraczane granice, które w cywilizowanym społeczeństwie przekraczane być nie powinny. Żyjemy w państwie, w którym mieszkają ludzie o różnych poglądach. To jednak nie zwalnia nikogo z obowiązku szanowania innych. To przejaw barbarzyństwa, jeśli się tego nie uznaje. Najsmutniejsze w tym jest to, że takich aktów dopuszczają się ci, którzy bardzo wiele mówią o tolerancji, równości i demokracji - dodawał.

Wicepremier podkreślał, że "to się musi zatrzymać". - Nawołuję przede wszystkim liderów opozycji, żeby zatrzymali to szaleństwo. Trudno nie dostrzec inspiracji udziału w tych wydarzeniach prominentnych samorządowców wspierających opozycję, czy to pani Dulkiewicz w Gdańsku, czy prezydenta Trzaskowskiego w Warszawie. Widać wsparcie polityków PO dla ruchów, które chcą w Polsce dokonać ideologicznej rewolucji, wpędzić kraj w odmęty jakiejś wojny religijnej. To jest nam dziś niepotrzebne. Powinniśmy skupić się na rozwoju Polski - zaznaczył.

Na zdjęciu Jacek Sasin i prezydent Andrzej Duda podczas mianowania nowych ministrów (Fot. Krystian Maj/KPRM)