Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

piątek,

19 kwietnia 2019

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź o świętach Wielkiej Nocy: "Mają wymiar przemiany. Niosą nadzieję i zwycięstwo"

W Wielki Piątek gościem Radia Gdańsk był metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. W rozmowie z Beatą Gwoździewicz mówił m.in. o wyjątkowości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, potrzebie wspólnotowości i odrodzeniu wiary wśród młodych. Poruszone zostały także tematy strajku nauczycieli czy pożaru w katedrze Notre Dame.
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź powiedział, że Wielkanoc to czas, który daje nam nadzieję również w tak trudnych chwilach, jak pożar katedry Notre Dame, który w Wielkim Tygodniu przeżywał cały, nie tylko katolicki świat.

- Święta Zmartwychwstania Pańskiego mają wymiar przemiany. Zmartwychwstały Chrystus przemienia śmierć w życie, nienawiść w miłość i przebaczenie. Święta te niosą nadzieję i zwycięstwo. Tą nadzieją żyjemy i włączamy się w krąg odbudowy tej świątyni [przyp. red. Notre Dame]. Popatrzmy na nasze świątynie, choćby Bazylikę Mariacką czy ważne kościoły w Warszawie, zniszczone w trakcie wojny. Spalił się także kościół św. Katarzyny. Odbudowaliśmy je i włączamy się także w krąg solidarnej odbudowy z Francuzami przy katedrze Notre Dame. Ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki skierował apel, do którego my wszyscy się dołączamy. Ta zbiórka też będzie z naszych serc. Pomożemy tym bardziej, że w katedrze Notre Dame mamy polską kaplicę, otwartą 1 grudnia, która - Bogu dzięki - nie uległa zniszczeniu - podkreślił metropolita gdański.