Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

poniedziałek,

08 kwietnia 2019

Jarosław Wałęsa: "Nauczyciele byli zawsze niedoceniani. Nie powinni dorabiać w taki czy inny sposób"

Gościem Dnia Radia Gdańsk był Jarosław Wałęsa, europoseł Platformy Obywatelskiej. Jednym z poruszonych tematów był rozpoczęty w poniedziałek strajk nauczycieli. Były kandydat na prezydenta Gdańska popiera strajk, choć przyznaje, że do ostatniej chwili liczył, że do niego nie dojdzie.
- Uważam, że nauczyciele mają rację i ich postulaty powinny zostać rozpatrzone. Miałem nadzieję do ostatniej chwili, że rząd wykaże się dobrą wolą i do protestu nie dojdzie - mówił europoseł.

- Wiadomo, że będzie on uciążliwy dla rodziców i uczniów. Jeśli znajdują się pieniądze dla innych grup społecznych, to dlaczego nie ma ich dla nauczycieli? Kształtują oni naszą przyszłość, młode pokolenie, które później przejmie rządy i zastąpi nas wszystkich. Nauczyciele byli zawsze niedoceniani. Nauczyciel nie powinien dorabiać w taki czy inny sposób, tylko koncentrować się na wychowaniu młodzieży. Rząd nie podchodzi kompleksowo do rozwiązania problemów, tylko chce doraźnie kupić nas za nasze pieniądze - dodał Jarosław Wałęsa.