Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

17:35

środa,

09 stycznia 2019

Komisja Europejska będzie chciała wstrzymać przekop Mierzei Wiślanej? Czarnecki: "Po raz kolejny wzięliby stronę Rosji"

- Jeśli te informacje się potwierdzą, to by oznaczało, że po raz kolejny Komisja Europejska - zamiast brać stronę państwa członkowskiego - wzięła stronę Rosji - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości na antenie Radia Gdańsk komentując możliwe informacje o blokadzie przekopu Mierzei Wiślanej.

Ryszard Czarnecki był Gościem Dnia Radia Gdańsk. Rozmawiał z nim Piotr Kubiak.

- Dosłownie dziś dowiedziałem się o jakichś pismach wysłanych przez Komisję Europejską do dwóch polskich resortów. Tematem jest właśnie przekop Mierzei Wiślanej. Jeśli te informacje się potwierdzą, to by oznaczało, że po raz kolejny Komisja Europejska - zamiast brać stronę państwa członkowskiego - wzięła stronę Rosji. Ale na razie czekam na oficjalne potwierdzenie - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Rzecz jest bardzo świeża. Słyszałem, że Komisja Europejska domaga się, poprosiła, zasugerowała wstrzymanie wszelkich prac do czasu zbadania tego przez Brukselę. Ale podkreślam, chciałbym oficjalnego potwierdzenia tej informacji. I przez Komisję Europejską, i przez polski rząd - dodawał Ryszard Czarnecki.