Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

17:10

środa,

02 stycznia 2019

W ciągu ostatnich kilku godzin poziom wód podniósł się prawie o metr. "Zwołujemy sztab, by przygotować się na zagrożenia"

Prawie o metr podniósł się w Gdańsku poziom wód w ciągu ostatnich godzin. To efekt cofki spowodowanej silnym wiatrem wiejącym z północy. Służby miejskie zabezpieczają ulice - rozstawiają między innymi zapory przeciwpowodziowe, zabezpieczone są wejścia na plaże, a niektóre ulice wyłączone z ruchu.


Gościem Dnia Radia Gdańsk była Joanna Pińska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gdańska. Rozmawiał Sylwester Pięta.

- To, że stan wód podniósł się prawie o metr, wynikało z tego, że poprzednie stany były bardzo niskie. Na tę chwilę poziom wynosi 616 cm, gdzie 500 cm to stan średni. Jesteśmy zaniepokojeni, zwołujemy sztab ludzi, by przygotować się na zagrożenia - mówiła Joanna Pińska.

- Służby już przystąpiły do działań, wiele miejsc wygrodzono prewencyjne, niektóre ulice wyłączono z użytkowania. Zamknięto ulicę Wiślną, najniższe ciągi komunikacyjne położone wzdłuż Motławy również zostały wyłączone - dodała.