Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

środa,

29 sierpnia 2018

Kandydat na prezydenta Gdańska Jacek Hołubowski: "Mieszkamy w mieście nadmorskim, a jesteśmy otoczeni trucicielami"

- Naszym zdaniem trzeba utworzyć mapę zachorowalności na nowotwory, bo Gdańsk jest w czołówce miast chorujących na nie. Mieszkamy w Gdańsku, mieście nadmorskim, a jesteśmy otoczeni ze wszystkich stron trucicielami jak Port Service czy jak Siarkopol, który przez lata nie był restrukturyzowany - mówił w Rozmowie kontrolowanej Jacek Hołubowski. Kandydat na prezydenta Gdańska z ruchu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy był gościem Beaty Gwoździewicz.

W zeszłym tygodniu Jacek Hołubowski, razem z działaczami ruchu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, nagłośnił sprawę odpadów, które z Gostynina mają trafić do spalarni Port Service w Gdańsku. We wtorek Jacek Hołubowski razem z radnym Łukaszem Hamadykiem i posłem Kukiz '15 Andrzejem Kobylarzem odwiedził firmę. - Port Service jest nastawiony na generowanie zysków, a nie na zapewnienie bezpieczeństwa dla zdrowia mieszkańców podczas spalania odpadów - mówił Jacek Hołubowski. - Najgorsze jest to, że nie wiemy co tam jest. Wiemy tylko, że odpady są oznakowane jako niebezpieczne.
 
Jacek Hołubowski startuje w wyborach na prezydenta Gdańska z ruchu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, który powołał z radnymi należącymi wcześniej do PiS-u: Dorotą Dudek i Łukaszem Hamadykiem. Zapowiada, że w najbliższych tygodniach zaprezentuje listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska. - Mamy bardzo dużo chętnych. Zbieramy deklaracje. To różni ludzie, którzy działają w różnych ruchach dzielnicowych, to przedsiębiorcy, nauczyciele - mówił kandydat na prezydenta Gdańska.

- Udzielam się w Radzie Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Mieszkam od urodzenia w Gdańsku, pochodzę z gdańskiej Oruni. Chcę przekonać do siebie mieszkańców swoją autentycznością. Oni oczekują skromnej i uczciwej pracy, a nie władzy. Prezydent Adamowicz jest 20 lat prezydentem, nie muszę go recenzować, bo to zrobią mieszkańcy w dniu wyborów. Kandydaci biją się o władzę, bo są na nią pazerni - mówił Jacek Hołubowski.