Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

wtorek,

02 stycznia 2018

Jaki będzie ten rok dla rodzin w Polsce? "Rozumiemy, że samo 500 plus nie wystarczy. Dodatkowe rozwiązania będą się rozwijały"

- Mam nadzieję, że ten rok będzie pomyślny dla rodziny i że ta polityka społeczna zapoczątkowana tak silnie dwa lata temu rozmaitymi rozwiązaniami, i nie mówię tutaj o centralnym rozwiązaniu, czyli 500 plus, będzie kontynuowana - mówił w Radiu Gdańsk Antoni Szymański.
Senator PiS był gościem Rozmowy kontrolowanej. Jak podkreślał, program 500 plus został obudowany wieloma rozwiązaniami, które mają za zadanie pomóc rodzinie, takimi jak rozwój przedszkoli czy żłobków. - Znacznie więcej środków bieżących będzie w tym roku na te cele i rozumiemy, że samo 500 plus nie wystarczy. Gdybym miał wymieniać tutaj rozmaite rozwiązania to jest to podwyższenie rent i emerytur. To jest także 13 złotych na godzinę, które będzie się zwiększało, oczywiście w miarę jak najniższa pensja będzie rosła. To wszystko z punktu widzenia rodziny jest ważne - mówił senator.

- Ja zakładam, że te rozwiązania będą się rozwijały. W tym sensie, że trzeba zwracać uwagę na to, jakie są podstawowe potrzeby rodzin. Jeśli chodzi o biedę, zostały one zaspokojone, ale to nie wszystko. Jednym z celów tego programu, czy rozmaitych rozwiązań był wzrost demograficzny. To się w pewnym stopniu stało - dodał Antoni Szymański.