Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:30

środa,

05 kwietnia 2017

W piątek debata nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. "Będzie gorąco. Mam nadzieję, że także merytorycznie"

- Myślę, że będzie gorąco. Mam nadzieję, że ci, którzy złożyli wniosek o wotum nieufności będą pamiętali nie tylko o błędach - mówił w Radiu Gdańsk Antoni Szymański, senator PiS.

W piątek Sejm będzie debatował nad wnioskiem złożonym przez PO. - Wyrażam nadzieję, że będzie merytorycznie. Zachęcam do tego tych, którzy złożyli to wotum, żeby skupiać się nie tylko na błędach - one oczywiście będą wymieniane z całą pewnością, ale żeby również przedstawić swój program. Bo to jest istota wotum - pokazanie, że mamy inne propozycje - mówił Antoni Szymański w rozmowie z Agnieszką Michajłow.

WIELE ZMIAN BYŁO KONTESTOWANYCH

Senator dodał, że jest ciekawy propozycji PO na przykład w dziedzinie społecznej. - Szereg zmian, które zostały wprowadzone w tej kadencji był kontestowany przez PO. Nie tylko 500 plus, ale i zmiany emerytalne i wiele innych zmian. Ciekaw jestem tej debaty - mówił.

JEST WIELE POZYTYWÓW

Gość Radia Gdańsk podkreślił również, że rząd ma bardzo wiele pozytywów na swoim koncie. - Mówię o polityce społecznej, która w ubiegłym roku była szczególnie eksponowana. Efekty widzimy dzisiaj - to jest zmniejszone bezrobocie na poziomie 5,2 - 5,3 - jedno z najniższych w Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o deficyt samorządów i budżetu państwa, to on jest również najniższy od wielu lat. Więc pewne efekty są bardzo pozytywne i trzeba je również pokazać - zaznaczał.

mar