Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Przemysław Woś

17:10

wtorek,

07 grudnia 2021

Napisany przez mieszkańców Słupska, nagrany w Radiu Gdańsk. Stworzono audiobook, który pomoże zbudować szkołę w Afryce

Rozpoczęła się dystrybucja audiobooka z bajkami, napisanymi przez mieszkańców Słupska. Bajki nagrali studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku w studiu Radia Gdańsk. Dochód ze sprzedaży płyt-cegiełek zostanie przeznaczony na dokończenie budowy szkoły w miejscowości Amakuriat w Kenii w Afryce.

Gośćmi Przemysława Wosia byli ksiądz Łukasz Bikun z parafii św. Jana Kantego w Słupsku oraz Aleksandra Orzechowska z Duszpasterstwa Akademickiego Słupsk.

Jak tłumaczył ksiądz Łukasz Bikun, promocja i dystrybucja płyty miała się rozpocząć rozpocząć 16 marca 2020 roku. - Niestety, 14 marca zderzyliśmy się wszyscy z lockdownem. Nie wiemy, kiedy to zamieszanie z koronawirusem się skończy, więc postanowiliśmy działać - mówił.

- To jest frustrujące, ale i mobilizujące. Bo im trudniejsze czasy, tym trudniej coś zorganizować, a im trudniej coś zorganizować, tym większa radość, że się udało - podkreślała Aleksandra Orzechowska. - To był dobry czas. Myślę, że każdy, kto w tym brał udział, wiele się nauczył - dodawała.

- Jeżeli ktoś chce wesprzeć nasz projekt, to w zamian dostanie płytę. Można ją nabyć w formie fizycznej u nas w parafii bądź wysyłkowo. W formie .mp3 można pobrać przez stronę studencidzieciom.pl - zaznaczał ksiądz.

- Głównym celem tworzenia płyty, obok pomocy tym, którzy mają trudności, było to, żeby budować rodzinę, wartości, żeby pokazywać, że mama i tata są, że babcia może być bohaterem, że młode dziecko ma talent, ale musi go odkryć, żeby pokazywać, jak ważna jest pomoc. O tym właśnie traktują nasze baśnie - opowiadał duszpasterz.