Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi: 

08:52

środa,

21 lipca 2021

PO nie jest żadnym zagrożeniem dla PiS, twierdzi Marcin Horała. "Występy Tuska to już zgrana płyta"

Donald Tusk nie ma pozytywnych propozycji dla Polski i nie będzie w stanie pokonać Prawa i Sprawiedliwości - tak uważa Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, szef PiS na Pomorzu. Mówił w Radiu Gdańsk, że powrót lidera PO może jedynie dać Platformie pierwszeństwo wśród partii opozycyjnych.
Rozmawiał Piotr Kubiak.

- Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki to na pewno jest jakiś sukces Platformy Obywatelskiej w walce o pierwszeństwo w opozycji. I to widać, bo Szymona Hołowni jest mniej w mediach, przygasł, znikł. Ale nie wydaje mi się to możliwe, by PO pokonała PiS w najbliższych wyborach. Występy Donalda Tuska to już bardzo zgrana płyta. Mnóstwo hejtu, mnóstwo nienawiści, mnóstwo kłamstw. I nic poza tym, żadnej pozytywnej propozycji dla Polski - mówił Marcin Horała na naszej antenie.

- Rzeczywisty program Platformy Obywatelskiej poznaliśmy wtedy, gdy rządziła. Przymusowe wydłużenie czasu pracy, podwyższanie podatków, hulające mafie VAT-owskie. Kwestią taktyki politycznej jest, czy ogłosi jakiś program, którego i tak nie będzie realizować - przyznał gość Radia Gdańsk. - Donald Tusk to żywy dinozaur, żywa skamielina z czasów, kiedy polska polityka wyglądała znacznie gorzej. Wszystkie duże media popierały Platformę Obywatelską. I wtedy można było tak bezczelnie kłamać, bo nie było dużego medium, które by to weryfikowało - dodał.

W ten sposób Horała nawiązał również do ustawy medialnej. - Mamy dziurę w polskim systemie prawnym. Od kilkunastu lat jest ograniczenie dla kapitału spoza Unii Europejskiej, ale mamy kruczek prawny, gdy firma spoza UE założy "na słupa" firmę w Europie. W ten sposób może kupić jakąś redakcję - powiedział.

Kolejnymi tematami rozmowy było porozumienie Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Rosji w sprawie rurociągu Nord Stream 2 oraz ujawnienie nowych faktów, dotyczących ręcznego "ustawiania" Listy Przebojów Programu Trzeciego przez Marka Niedźwieckiego. Zachęcamy do odsłuchania rozmowy.