Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Olga Zielińska

08:30

wtorek,

20 lipca 2021

Słaby wynik Tuska w sondażu poparcia. Jarosław Wałęsa: oceniajmy to, co widać na ulicach, gdy przyjeżdża

Polacy sceptycznie podchodzą do powrotu Donalda Tuska do polityki - tak pokazuje najnowszy sondaż pracowni Social Changes. 42 procent respondentów ocenia jego powrót negatywnie, a 35 procent pozytywnie. Poseł Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa uważa, że poparcie dla Donalda Tuska można ocenić po spotkaniach z mieszkańcami.

- Skoncentrowałbym się na tym, co widać gołym okiem, na tym, co widzimy na ulicach polskich miast, kiedy przyjeżdża Donald Tusk. Moim zdaniem jest witany bardzo radośnie i w poniedziałek w Gdańsku mieliśmy tego przykład. Nie było osób, które jakoś negatywnie chciałyby się na jego temat wypowiadać - twierdzi.

- To nie był wiec programowy, a spotkanie, zorganizowane w połowie trasy po Polsce. Donald Tusk mówił, że wraca do polityki, dlatego że nie zgadza się z proponowaną formą rządów, które obecnie nie funkcjonują w Polsce. I dlatego że obecna władza nie sprawdza się - dodaje.

Na początku lipca Borys Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa wybrała Donalda Tuska na wiceprzewodniczącego partii. Jako najstarszy wiceprzewodniczący został pełniącym obowiązki szefa PO.