Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Anna Rębas

17:10

wtorek,

27 kwietnia 2021

Jak minął pierwszy miesiąc posługi nowego metropolity? Biskup Zbigniew Zieliński: "Był to intensywny czas dla wszystkich"

Za cztery miesiące szykować się będziemy do beatyfikacji Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości te będziemy także przeżywać w naszej archidiecezji, którą przed miesiącem objął nowy metropolita - ksiądz Tadeusz Wojda. Jak ten miesiąc pracy w Gdańsku oceniają jego najbliżsi współpracownicy? Gościem Anny Rębas był biskup pomocniczy naszej archidiecezji, ksiądz Zbigniew Zieliński.

 

- Objęcie urzędu przez nowego ordynariusza diecezji to intensywny czas dla wszystkich. Przede wszystkim dla niego samego, bo wymaga to ogromnego wysiłku poznania milionowej diecezji. To ogromna praca i wymaga natychmiastowych decyzji. Chodzi też o to, żeby to poznanie było związane z nowym spojrzeniem - wskazał ks. Zbigniew Zieliński.

- Bardzo cieszymy się z ogłoszenia nowej daty beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zawiera w sobie nie tylko radość z tego, że zostanie on wyniesiony na ołtarze. Jest to też radość związana z nadzieją na szybki powrót do normalności - dodał.