Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

08:30

piątek,

18 grudnia 2020

Senator PO o sytuacji w partii. "Chciałbym równowagi między poglądami lewicowymi a konserwatywnymi"

Czy Platformie Obywatelskiej grozi rozpad? Czy szef pomorskiego oddziału tej partii powinien zrezygnować ze stanowiska? Między innymi te pytania Piotr Kubiak zadał "Gościowi Dnia Radia Gdańsk", którym był Leszek Czarnobaj, senator Platformy Obywatelskiej.

- Chciałbym, żeby w Platformie Obywatelskiej była równowaga między poglądami lewicowymi a konserwatywnymi. Ona zawsze była siłą PO i jest potrzebna. Pójście w kierunku ostrego konserwatyzmu i lewicowym nie jest najlepsze dla PO - ocenił Leszek Czarnobaj.

- Uważam, że nie będzie zgody większości czy całej PO na aborcję na życzenie. Dziś trzeba przeprowadzić dyskusję i znaleźć nowy kompromis. Ja bym odrzucił skrajności, czyli możliwość aborcji w każdej sytuacji i na życzenie, jak również totalny zakaz - zadeklarował senator PO. 

- Borys Budka mówi, że przez ostatnie lata stanowisko polityczne Jarosława Kaczyńskiego zaczęło dominować w RP. To jest fakt. Dlatego PO musi przyjąć bardziej zdecydowaną postawę w prezentowaniu swego programu. To musi być program przeciwny do tego, co prezentuje PiS - ocenił Leszek Czarnobaj.