Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Alicja Samolewicz-Jeglicka

17:10

poniedziałek,

26 października 2020

Organizator "Kwadransu w cieniu Jakuba": pragniemy promować tę formę duchowego wędrowania

Pielgrzymi mogą wybrać wiele dróg, by dojść do grobu św. Jakuba, który znajduje się w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Jeden ze szlaków - Camino Polaco - przechodzi przez Pomorze. Ma ponad 1100 kilometrów długości. Drogowskazami są na nim charakterystyczne żółte muszle. O pomorskim szlaku oraz o akcji "Kwadrans w cieniu Jakuba" opowiadał Alicji Samolewicz-Jeglickiej popołudniowy Gość Dnia Radia Gdańsk, organizator wydarzenia ks. Adam Jeszka.


- Pomorska droga św. Jakuba stanowi część Via Baltica, drogi, która zaczyna się na Litwie, a kończy w Niemczech. Gdańsk znajduje się na 320. kilometrze tego szlaku, dlatego w roku św. Jakuba Apostoła, który rozpocznie się 1 stycznia 2021, pragniemy promować tę formę duchowego wędrowania do sanktuarium Santiago de Compostela w Hiszpanii - powiedział ks. Adam Jeszka.

- Rok 2021 to Rok Composteliański. Na początku dostojnicy kościelni otworzą La Puerta del Perdon - drzwi przebaczenia - w katedrze św. Jakuba Apostoła w Hiszpanii. To taki symboliczny znak rozpoczęcia tego wyjątkowego czasu. I my w archikatedrze w Oliwie wyszliśmy z taką propozycją, aby w sposób duchowy, i jednocześnie namacalny, materialny włączyć się w duchowe przeżywanie tego niezwykłego czasu jubileuszu i wspominania wielkiego apostoła - dodał ks. Jeszka.

 

fot. Gdańskie Seminarium Duchowne