Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

08:30

poniedziałek,

10 sierpnia 2020

Kazimierz Smoliński: współpraca z USA powinna być jednym z najważniejszych aspektów prezydentury Andrzeja Dudy

Rodzina, praca, bezpieczeństwo i sprawy międzynarodowe - to najważniejsze tematy, którymi będzie się zajmował w najbliższych latach prezydent Andrzej Duda. Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Kazimierza Smolińskiego jednym z najważniejszych aspektów powinna być współpraca ze Stanami Zjednoczonymi.
Rozmawiał Piotr Kubiak.

- Niezależnie od tego, kto wygra wybory w Stanach Zjednoczonych, w zakresie polityki amerykańskiej, szczególnie tej wojskowej w stosunku do Europy Środkowo-Wschodniej, to myślę, że niewiele by się zmieniło. Prezydent Andrzej Duda tę politykę będzie kontynuował, właśnie dobrych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi i to nie tylko w tym wymiarze gospodarczym, ale również wojskowym, który dla nas jest tak ważny w obecnej sytuacji tego co robi Rosja czy tego, co się dzieje na Białorusi - powiedział gość Radia Gdańsk.

- Tam demokracji nie ma, wszyscy o tym wiemy. Jeżeli ktoś mówi, że w Polsce jest Białoruś czy Rosja, to teraz widać różnicę między Polską, gdzie jest pełna demokracja, możemy być wzorem, a np. właśnie Białorusią. Nie wierzę w to, żeby Łukaszenka stracił władzę. Trzeba dążyć do scenariusza Europy Wschodniej i pokojowego przejęcia władzy. Unia Europejska musi odzyskać Białoruś - mówił poseł PiS.