Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

08:30

czwartek,

06 sierpnia 2020

W czwartek zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Politolog: "Orędzie zostanie skonstruowane wokół idei kontynuacji"

Polityka zagraniczna będzie jednym z głównych tematów orędzia prezydenta Andrzeja Dudy - uważa Artur Wróblewski, politolog z warszawskiej Uczelni Łazarskiego. Posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego zaprzysiężony zostanie Andrzej Duda, zaplanowano na 6 sierpnia o godzinie 10:00.


Audycję prowadził Piotr Kubiak.

Zdaniem Artura Wróblewskiego prezydent będzie mówił o kontynuacji swojej dotychczasowej polityki. - Nie spodziewałbym się sensacji. Dlatego, że będziemy mieli orędzie skonstruowane wokół idei kontynuacji - tłumaczył.

Gość Radia Gdańsk odniósł się także do totalnej opozycji, która wciąż próbuje podważać wynik wyborów.

- Takie obrażanie się na demokratyczny werdykt wyborów jest pewnego rodzaju traumą. Chociaż podkreślmy, że niektórzy politycy Lewica, pan Motyka z PSL i pan Bury z Platformy, nie będą uczestniczyć w bojkotowaniu uroczystości. Bojkotowanie własnego państwa, ponad 10 milionów obywateli, którzy wybrali Andrzeja Dudę, jest działaniem, które nie sprzyja pozyskiwaniu nowego elektoratu. Skoro są chęci budowania ruchu obywatelskiego, to trzeba zachęcać, a nie wykluczać - mówił.

 

Oprócz posłów i senatorów w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy wezmą udział zaproszeni goście. Swoją obecność zapowiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Nie będzie natomiast Lecha Wałęsy i Bronisława Komorowskiego.

 

(fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność)