Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Artur Kiełbasiński

08:10

poniedziałek,

13 lipca 2020

Poseł Artur Dziambor: "Obaj kandydaci byli przez nas bardzo ostro atakowani"

Drugim Gościem Dnia na naszej antenie był poseł Konfederacji Artur Dziambor. - Sympatie wśród naszego elektoratu podzieliły się praktycznie po połowie. Wynika to z tego, że obaj kandydaci byli przez nas bardzo ostro atakowani - komentował sondażowe wyniki wyborów prezydenckich.
- My pozwoliliśmy sobie nie powiedzieć naszym wyborcom nic. Wszyscy stwierdziliśmy, że zobaczymy, co będzie, a niech oni decydują. Sympatie wśród naszego elektoratu podzieliły się praktycznie po połowie. Wynika to z tego, że obaj kandydaci byli przez nas bardzo ostro atakowani. Obaj starali się przekonać, że mają jakąś cząstkę naszych poglądów. Było mnóstwo bardzo ciekawych deklaracji - przypomniał poseł Konfederacji.
 
Artur Dziambor odpowiedział też na pytania o możliwość współpracy w sejmie pomiędzy Konfederacją a Prawem i Sprawiedliwością.

- Problem polega na tym, że od początku naszego bytu w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość głosowało przeciwko wszystkim pomysłom Konfederacji, łącznie z wnioskami o przerwę - tłumaczył.

- Bardzo się cieszę z wysokiej frekwencji, w ten kierunek powinniśmy inwestować. Chciałbym też, żeby ludzie wiedzieli, dlaczego głosują na danego kandydata. Są wątpliwości, czy ludzie wiedzą, o co chodzi, np. przy wyborach sejmowych czy samorządowych - przekonywał Artur Dziambor.