Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

08:30

piątek,

10 lipca 2020

Jakie kluczowe inwestycje będą impulsem dla polskiej gospodarki? Odpowiada Kacper Płażyński

Zahamowanie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego byłoby wielką stratą dla polskich miast i gospodarki - mówił w Radiu Gdańsk poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński. Z planami budowy portu czy przekopu Mierzei Wiślanej nie zgadza się kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zdaniem rządu będzie to ogromny impuls dla naszej gospodarki i funkcjonowania także mniejszych miast - mówi Płażyński.

Rozmawiał Jarosław Popek.

- Jeżeli prezydent Andrzej Duda wygra, to będzie sygnał od Polaków, że jest akceptacja tego, w jaki sposób Polska się teraz rozwija. Zostaną odebrane ostatnie argumenty opozycji, która wskazuje, że jest niezadowolenie wśród nas. Bawi mnie to, gdy politycy PO odnoszą w retoryce politycznej się do nazywania samych siebie opozycją demokratyczną, jakby parlamentarzyści PiS nie byli wybrani w demokratycznych wyborach. To piaskownica, budowanie fałszywej narracji - mówił Kacper Płażyński.

Gość Radia Gdańsk mówił też o inwestycjach, które chce zatrzymać Rafał Trzaskowski. To między innymi CPK i przekop Mierzei Wiślanej. - To pokazuje jego nastawienie. Chyba wychodzi z założenia, że inwestycje są realizowane za granicą i w Polsce jest to zbędne. My się z tym nie zgadzamy. Rafał Trzaskowski chce zatrzymać budowę CPK, którego elementem jest Droga Czerwona. Wojciech Szczurek popiera kandydata, który chce pozbawić Gdynię szansy, o którą miasto zabiega - dodał Kacper Płażyński.

Prezydenta Polski wybierzemy w niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00.