Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

08:30

środa,

08 lipca 2020

Poseł Tadeusz Cymański: liberałowie, widząc sukces PiS-u, nagle zmienili swoją narrację. Program PO był skrajnie liberalny

Wielkimi krokami zbliża się druga tura wyborów prezydenckich. Kto najwięcej stracił na braku debaty między kandydatami? Co jest stawką tych wyborów? Między innymi o tym rozmawialiśmy w audycji Gość Dnia Radia Gdańsk.
Gościem Jarosława Popka był poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański.

- Najbardziej na braku debaty straciła demokracja. Nie ma w Polsce sporu o istnienie demokracji, jest pytanie o jej kształt i kondycję - komentował Tadeusz Cymański. - To jest niestety skutek tej bardzo złej atmosfery. Tego rozdarcia Polski. Nikt tu święty nie jest. To jest niedobry znak i wyzwanie dla nas wszystkich, żeby spróbować jakoś to posklejać - dodał.

- Liberałowie widząc sukces PiS-u, kiedy społeczeństwo doceniło, że ktoś ich wsparł, nagle zmienili swoją narrację. Kiedyś kpiono z rozdawnictwa, program PO był skrajnie liberalny - przypomniał Tadeusz Cymański. - To jest spór o państwo społeczne i państwo liberalne. Z obecnym prezydentem jest szansa na kontynuacje programu bardziej sprawiedliwego państwa - tłumaczył.